Krótkie, długie i półdługie fryzury gwiazd

Nie od dziś wiadomo, że podobnie jak makijaż sceniczny, tak i fryzura może być odpowiednią i zarezerwowaną jedynie dla ludzi sceny. Oczywiście, te najbardziej awangardowe i szalone pomysły z pewnością nie sprawdzą się na co dzień, jednak są i takie rozwiązania zaczerpnięte z wizerunków gwiazd ekranu, na które możemy sobie pozwolić bez specjalnej okazji.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kolor. Gwiazdy, podobnie jak i my, często starają się odmłodzić poprzez uczesanie, dlatego też wybierają stonowane, jak najbardziej naturalne odcienie. Co więcej, ich fryzury idealnie harmonizują z ubiorem, oraz, niejednokrotnie podkreślają ich charakterystyczne cechy.

Należy więc zwrócić uwagę na co my chcielibyśmy zwrócić uwagę w naszym wyglądzie, a później, przy pomocy specjalistów lub też samodzielnie, podkreślić to fryzurą.

I tak, dla przykładu, trójkątną twarz możemy zaokrąglić poprzez krótkie cięcie z cieniowaniem jak najbliżej twarzy. Wysokie czoło schowamy pod grzywką, a zbyt pucołowatą buzię wyszczuplimy uczesaniem na chłopaka.

Przy specjalnych okazjach możemy śmielej czerpać pomysły z gwiazd. Włosy możemy zakręcić na wałki i ułożyć w fantazyjne koki lub przy pomocy akcesoriów stworzyć na głowie artystyczne formy.

Biorąc pod uwagę minione ale i obecne trendy, śmiało możemy wzorować się na gwiazdach sprzed lat, kiedy to modne były przede wszystkim retro boby czy tapirowane lwie grzywy. Warto zwrócić uwagę, na jaką okazje gwiazdy czeszą się w atrakcyjny dla nas sposób. Najważniejsze bowiem jest to, aby fryzurę dopasować do okazji, by nie wyglądać w niej śmiesznie i sztucznie.

Dlatego też, najważniejszą sprawą jest porównanie swojego typu urody do urody danej gwiazdy i dopiero wtedy swobodne eksperymentowanie. Nie bójmy się zatem porównywania do celebrytów – każdy z nas może przecież poczuć się jak ktoś sławny, wyjątkowo, szczególnie, że można to uzyskać w najprostszy z możliwych sposobów, czyli… poprzez nową, atrakcyjną fryzurę.