Stylowe uczesania damskie

Logicznym zdaje się fakt, iż z biegiem czasu trendy zmieniają Krótka fryzurka gwiazdysię nie do poznania. W ostatnich latach modnymi są przede wszystkim fryzury z pazurkami ale również i te bardziej kobiecie. Na przykład „koński ogon”, czyli znana powszechnie fryzura, aczkolwiek pozwalająca na wiele swobodnych i różnorodnych kombinacji. Nie musi zatem to być klasyczny kucyk związana po prostu frotką, bowiem do stylizacji tak upiętych włosów zastosować możemy się różne ozdoby, takie jak klamry, wsuwki, kwiaty czy ciekawe spinki.

Jakie uczesanie okazuje się najbardziej typowym i kobiecym? Otóż takie, które nigdy nie wyjdą z mody, bowiem zawsze będą w cenie. Co więcej, jeśli będzie to elegancka, wytrzymała fryzura, na której stylizację poświęcimy stosunkowo mało czasu, z pewnością otrzymamy zniewalający efekt. Jeśli posiadamy stosunkowo długie i podatne włosy, warto wykonać na nich delikatne, nieco romantyczne fale. Można je ułożyć przy użyciu grubych wałków lub też zakręcić włosy przy pomocy zwykłej lokówki. Taką fryzurę utrwalamy dodatkowo pianką lub lakierem.

Jeśli jednak wolimy krótsze włosy, możemy zdecydować się na fryzurę o asymetrycznym kształcie – „na grzybka”. Dodatkowo, taka krótka fryzura najlepiej prezentuje się z równo przystrzyżoną grzywką, która pomoże zakryć zbyt wysokie czoło. Włosy powinny wtedy sięgać do linii brody. Mogą być lekko dłuższe po bokach, co pozwoli nieco wyszczuplić pucołowatą buzię. Cieniowanie z kolei nada im objętości i pozwoli osiągnąć ładnie zaokrąglony kształt.

Są jednakże i takie fryzury, które choć nie zawsze nadają się na co dzień, to wykonane na specjalne wyjścia sprawdzają się doskonale. Co więcej, okazji do prezentacji tego typu uczesań jest sporo. Do najważniejszych należy oczywiście fryzura na ślub, studniówka czy bal. Włosy wymodelowane z najwyższą starannością na tego typu okazje dopełnią całości ubioru a my wyglądać będziemy zjawiskowo.

Najważniejsze jednak jest to, aby fryzurę dobrać odpowiednio do typu swojej osobowości i urody. Mamy wtedy gwarancję, iż zarówno w swojej skórze jak i we fryzurze czuć będziemy się wygodnie i atrakcyjnie.